Ostrzeżenie: Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w twojej przeglądarce. AKCEPTUJĘ


Regulamin sklepu.

1. Strony transakcji.

   1. Sprzedawcą jest strona www i sklep internetowy działający pod adresem www.frecan.pl prowadzony przez firmę Domotechnik S.C z siedzibą w 09-110 Płońsk przy ul. Kopernika 24 / 2, działającą na podstawie wpisu do Ewidencji Działalności Gospodarczej pod numerem.6891, NIP 567-183-63-95, REGON 141208984, - zwany dalej sklepem internetowym.
   2. Kupującym może być osoba pełnoletnia, zameldowana na pobyt stały lub tymczasowy na terytorium Polski, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych lub osoba prawna posiadająca siedzibę na terytorium Polski - zwana dalej Kupującym.

2. Oferta.

   1. Sklep internetowy Frecan.pl prowadzony przez firmę Domotechnik prowadzi sprzedaż za pośrednictwem sieci internetowej i mieści się pod adresem strony www.domotechnik.com.pl .Strona sklepu zawiera informacje o towarach i usługach które można nabyć w sklepie internetowym . W przypadku wątpliwości wszelkie informacje o towarach i usługach zamieszczone na stronie www.domotechnik.pl stanowią zaproszenie do zawarcia umowy sprzedaży pomiędzy Kupującym i firmą prowadzącą sklep internetowy w rozumieniu art.. 71 kodeksu cywilnego. zgodnie z warunkami regulaminu.
   2. Wszystkie oferowane towary są fabrycznie nowe. Posiadają wymagane przez polskie prawo atesty.
   3. Podane ceny są cenami brutto i zawierają podatek VAT. Cena podana przy każdym towarze jest obowiązująca do czasu wyczerpania zapasów magazynowych.
   4. Sprzedający zastrzega sobie prawo do zmiany cen towarów znajdujących się w ofercie, wprowadzania nowych towarów, przeprowadzania i odwoływania akcji promocyjnych.
   5. Sprzedający dołoży starań aby towary znajdujące się w ofercie sklepu internetowego były na bieżąco dostępne. W przypadku niedostępności całości lub części towaru z zamówienia Kupujący zostanie o tym poinformowany i do niego będzie należała decyzja co do sposobu realizacji zamówienia, tzn. - częściowej realizacji, wydłużonego czasu realizacji lub anulowania zamówienia.

3. Transakcja.

   1. Zamówienia w sklepie internetowym Frecan.pl prowadzonym przez firmę Domotechnik można składać 24 godz. na dobę, 7 dni w tygodniu korzystając ze strony internetowej.
   2. Podczas dokonywania zamówienia Kupujący jest zobowiązany do wypełnienia wszystkich pól w formularzu zamówienia - podania imienia i nazwiska, dokładnego adresu zamieszkania, adresu e-mail oraz telefonu kontaktowego. Po złożeniu zamówienia kupujący otrzymuje automatyczny e-mail z potwierdzeniem złożenia zamówienia, które należy potwierdzić klikając w odpowiedni link. Następnie prosimy poczekać na potwierdzenie zamówienia przez obsługę sklepu. Nastąpi to telefonicznie, SMS lub e-mailem w ciągu maksymalnie 24 godzin od daty złożenia zamówienia (dni robocze). Zamówienia złożone w soboty, niedziele oraz święta są przyjęte do realizacji pierwszego dnia roboczego. Sklep może odmówić realizacji zamówienia, którego rzetelności nie udało się potwierdzić lub było złożone z naruszeniem procedury składania zamówień.
   3. Potwierdzenie przyjęcia zamówienia do realizacji przez obsługę sklepu Frecan.pl prowadzonym przez firmę Domotechnik jest momentem zawarcia umowy sprzedaży towaru pomiędzy Kupującym a sklepem internetowym.
   4. W przypadku braku możliwości kontaktu ze względu na błędy w numerze telefonu i adresie e-mail, zamówienie zostanie anulowane w ciągu 5 dni od daty złożenia.
   5. Średni czas realizacji zamówienia wynikający z dostępności towaru jest określony w karcie towaru ponadto zależy od sposobu dostawy, formy płatności i czasu złożenia zamówienia:
    1. Dla firm kurierskich w zależności od rodzaju przesyłki i adresu odbiorcy jest to zwykle 1-2 dni robocze;
    2. Dla transportu Frecan.pl prowadzonym przez firmę Domotechnik termin uzgadniany jest indywidualnie z obsługą sklepu, są to zwykle 2-3 dni robocze;
    3. Przy odbiorze osobistym termin realizacji zamówienia następuje w dniu bieżącym lub następnym ale po potwierdzeniu dostępności towaru przez obsługę sklepu;
    4. W przypadku płatności przelewem realizacja zamówienia rozpoczyna się po wpłynięciu zapłaty na konto sklepu;
    5. zamówienia na towary których nie ma w magazynie mają czas realizacji uzależniony od dostępności towaru u producenta lub dystrybutora .Klient jest informowany e-mail, SMS lub telefonicznie o przewidywanym czasie realizacji zamówienia. W przypadku niedostępności towaru lub wycofaniu produktu z oferty przez producenta, obsługa sklepu Frecan.pl prowadzonym przez firmę Domotechnik skontaktuje się z Kupującym w celu zmiany lub anulowania zamówienia. Jeżeli w wyniku w/w sytuacji nastąpi anulowanie zamówienia za które Kupujący dokonał płatności, sprzedawca niezwłocznie, najpóźniej w terminie 14 dni zawiadomi Kupującego i zwróci całą otrzymaną sumę za towar;
   1. Aktualną dostępność produktów można sprawdzić kontaktując się z obsługą sklepu. Dysponujemy magazynem w którym znajduje się część produktów z oferty sklepu.
   2. Jeżeli zamówiony towar ma status " Na zamówienie" sklep Frecan.pl prowadzony przez firmę Domotechnik zastrzega sobie możliwość pobrania zaliczki w wysokości 30% wartości zamówionego towaru. Zaliczka jest rozliczana przy zapłacie za towar.

4. Płatność.

   1. Kupując w sklepie internetowym Frecan.pl prowadzonym przez firmę Domotechnik można skorzystać z następujących form płatności:
    1. Przelew na rachunek bankowy numer konta: 75 1750 0012 0000 0000 2001 4121. W tytule należy wpisać numer zamówienia, który otrzymają Państwo w mailu potwierdzającym złożenie zamówienia. Ta forma płatności nie jest obciążona żadnymi dodatkowymi opłatami i gwarantuje uzyskanie najniższej ceny. Towar z zamówienia wysyłamy następnego dnia po zaksięgowaniu wpłaty na naszym koncie;
    2. Gotówką przy odbiorze / firma kurierska/, czyli za tzw. pobraniem. Pieniądze za zamówienie należy przekazać kurierowi przy dostawie przesyłki. Maksymalna kwota płatności kurierowi wynosi 5500 zł. Jeżeli wartość zamówienia przekracza tą kwotę, to różnicę należy wpłacić przelewem na konto sklepu Frecan.pl prowadzonym przez firmę Domotechnik.
    3. Gotówką przy odbiorze / transport sklepu  / czyli za tzw. pobraniem. Maksymalna kwota pobrania wynosi 20 000 zł. Ta forma płatności nie jest obciążona żadnymi dodatkowymi opłatami i gwarantuje uzyskanie najniższej ceny;
    4. Gotówką w kasie przy odbiorze osobistym w siedzibie firmy lub transporcie sklepu. Ten sposób płatności gwarantuje uzyskanie najniższej ceny;

5. Dostawa i odbiór towaru.

   1. Wysyłka i odbiór towaru wysłanego przez firmą kurierską.
    1. Wysyłane przez nas towary są w pełni ubezpieczone na koszt sklepu. Przesyłki o wadze do 30,00 kg dostarczane są w następnym dniu roboczym. Przesyłki o wadze ponad 30,00 kg mogą być dostarczone do 2 dni roboczych ( dotyczy miejscowości mniejszych ). Kurier dostarcza przesyłkę w godzinach 9-16.. W przypadku nieobecności w domu pozostawi awizo z informacją kiedy i gdzie można odebrać przesyłkę lub zamówić kolejną dostawę. Dostawa awizowanej przesyłki nie jest dodatkowo płatna. Przesyłek o wadze powyżej 30,00 kg kurier nie wnosi do domu, jeżeli poprosimy może pomóc ale nie należy to do jego obowiązków. Sklep nie ma wpływu na konkretną godzinę dostarczenia przesyłki. Kurier zazwyczaj nie kontaktuje się telefonicznie z odbiorcą.
    2. Otrzymaną przesyłkę należy sprawdzić w obecności kuriera czy jest zgodna z zamówieniem. Należy koniecznie sprawdzić w jakim stanie jest opakowanie . Jeżeli opakowanie posiada znaczne uszkodzenia i są zastrzeżenia co do stanu towaru należy spisać z kurierem protokół szkody, który będzie zawierał : datę, godzinę doręczenia oraz opis uszkodzeń lub braków. Protokół musi być czytelnie podpisany przez kuriera. Druk protokołu posiada kurier. W opisanym przypadku możecie Państwo odmówić przyjęcia przesyłki . Towar zostanie zwrócony do nas.
    3. Spisany protokół szkody należy przesłać w terminie do 5 dni e-mailem na adres (biuro@frecan.pl ) Tylko spisany protokół szkody umożliwia wymianę towaru na nowy . Nowy towar jest wysyłany po otrzymaniu przez sklep Domotechnik towaru będącego przedmiotem reklamacji.
    4. Jeżeli opakowanie nie uległo uszkodzeniu a stan przesyłki nie budzi zastrzeżeń należy pokwitować kurierowi jej odbiór.
   1. Wysyłka i odbiór towaru realizowanego przez transport firmowy sklepu.
    1. Dostawy na terenie Warszawy i okolic - obszar do 60 km od centrum Warszawy. Dostawy realizowane są w dni robocze ( od godziny 10 ), w soboty ( po uzgodnieniu telefonicznym). W dniu dostawy można uzyskać informację o przybliżonej godzinie dostawy. Przy wyborze tego typu transportu można zamówić towar z płatnością za pobraniem. Maksymalna kwota pobrania wynosi 20 000 zł.
    2. Przy odbiorze przesyłki w obecności kierowcy/konwojenta należy sprawdzić, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu w transporcie. Jeżeli opakowanie nie uległo uszkodzeniu a stan przesyłki nie budzi zastrzeżeń prosimy pokwitować kierowcy/konwojentowi odbiór i zapłacić w przypadku formy płatności za pobraniem.
    3. W przypadku zastrzeżeń co do stanu towaru prosimy o zamieszczenie odpowiedniej adnotacji na dokumencie "Zlecenie dostawy do klienta". W opisanym przypadku możecie Państwo odmówić przyjęcia towaru.
   1. Obiór osobisty towaru w sklepie.
    1. Zamówiony towar można odebrać osobiście z magazynu 09-100 Płońsk, ul. Kopernika 24 / 2 od PN-PT w godz. 9-18
    2. Przy odbiorze towaru należy sprawdzić czy opakowanie nie nosi śladów uszkodzenia.
    3. Towar odbierany osobiście w razie jakichkolwiek stwierdzonych wad mechanicznych można wymienić na inny w ciągu 2 dni od daty sprzedaży.

6. Koszty dostawy.

   1. Dostawa firmą kurierską - opłata zależy od wagi i gabarytów zamawianych produktów. Koszt dostawy umieszczony jest na każdej karcie produktów. Sprawdzenia szczegółowego kosztu dostawy można dokonać umieszczając produkt w koszyku.
   2. Dostawa transportem własnym sklepu - opłata zależy od wagi i gabarytów zamawianych produktów oraz od odległości dostawy. Koszt dostawy ustanawiany jest indywidualnie. W sprawie kosztów dostawy prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.

7. Zwrot towaru.

   1. Sklep Frecan.pl prowadzony przez firmę Domotechnik w pełni respektuje prawa wynikające z Ustawy z dnia 30 maja 2014r. o prawach konsumenta. ( Dz.U.2014 poz 827). W terminie 14 dni kalendarzowych liczonych od daty zakupu towaru mają Państwo prawo do jego zwrotu w ramach odstąpienia od zawartej umowy składając sprzedawcy Oświadczenie na piśmie o "Odstąpieniu od umowy". Oświadczenie to należy przesłać do sklepu Domotechnik a następnie w ciągu 5 dni przesłać na swój koszt do siedziby firmy towar będący przedmiotem umowy. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w oryginalnym, nieuszkodzonym opakowaniu, łącznie z jego zawartością ( dowód zakupu - faktura lub paragon). W przypadku nie dopełnienia któregoś z powyższych warunków przez Kupującego, zastrzegamy sobie prawo nie przyjęcia przesyłki zwrotnej lub zarzutu bezskuteczności odstąpienia od umowy. Do przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne Oświadczenie o odstąpieniu od umowy kupna-sprzedaży, swoje dane personalne oraz wskazanie jaką drogą Kupujący chce odebrać zapłaconą za towar należność. Koszty odesłania towaru nie podlegają zwrotowi. Należność za towar zostanie zwrócona Kupującemu w terminie do 14 dni od przyjęcia towaru.
   2. Nie będą przyjmowane przesyłki nadane przez Klientów z klauzulą " za pobraniem".

8. Reklamacja, gwarancja, serwis.

   1. Zwracany towar nie może posiadać cech wskazujących na użytkowanie lub montaż. Towar musi być zwrócony z odpowiednimi dokumentami. W przeciwnym wypadku Sprzedawca zastrzega sobie prawo odmowy zwrotu.
   2. Klienci mogą składać reklamacje dotyczące zamawianych produktów w formie pisemnej, które należy przesłać na adres:
    Sklep Internetowy Domotechnik
    ul. Kopernika 24 / 2
    09-100 Płońsk
   3. Pisemna reklamacja powinna zawierać : adres korespondencyjny, datę zakupu towaru lub usługi, rodzaj i opis zgłaszanej wady towaru.
   4. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas dostawy Kupujący powinien zgłosić je w obecności dostawcy podczas odbioru towaru poprzez sporządzenie protokołu szkody. Druk protokołu posiada dostawca.

8. Ochrona danych osobowych.

  1. Administratorem danych osobowych Klientów przekazanych Sprzedawcy dobrowolnie w ramach Rejestracji, składania zamówienia jednorazowego oraz w ramach świadczenia przez Sprzedawcę usług drogą elektroniczną lub w ramach innych okoliczności określonych w Regulaminie, jest Sprzedawca.
  2. Sprzedawca przetwarza dane osobowe Klientów w celu realizacji zamówień, świadczenia przez Sprzedawcę usług drogą elektroniczną oraz innych celów określonych w Polityce prywatności - Załącznik do regulaminu z Serwisem frecan.pl. Dane są przetwarzane wyłącznie na podstawie przepisów prawa lub zgody wyrażonej przez Klienta zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
  3. Klient przekazuje swoje dane osobowe Sprzedawcy dobrowolnie, z tym jednak zastrzeżeniem, że niepodanie określonych danych w procesie Rejestracji uniemożliwia Rejestrację i założenie Konta Klienta oraz uniemożliwia złożenie i realizację zamówienia Klienta, w przypadku składania zamówienia bez Rejestracji Konta Klienta.
  4. Każdy kto przekaże Sprzedawcy swoje dane osobowe, ma prawo dostępu do ich treści oraz do ich poprawiania lub żądania ich usunięcia, a w przypadkach przewidzianych przepisami prawa żądania zaprzestania przetwarzania jego danych osobowych.
  5. Sprzedawca zapewnia możliwość usunięcia danych osobowych z prowadzonego zbioru, w szczególności w przypadku usunięcia Konta Klienta. Sprzedawca może odmówić usunięcia danych osobowych, jeżeli Klient nie uregulował wszystkich należności wobec Sprzedawcy lub naruszył obowiązujące przepisy prawa, a zachowanie danych osobowych jest niezbędne do wyjaśnienia tych okoliczności i ustalenia odpowiedzialności Klienta.
  6. Sprzedawca chroni przekazane mu dane osobowe oraz dokłada wszelkich starań w celu zabezpieczenia ich przed nieuprawnionym dostępem lub wykorzystaniem przez osoby nieupoważnione.
  7. Sprzedawca przekazuje dane osobowe Klienta Dostawcy w zakresie niezbędnym do realizacji Dostawy.
  8. Szczegółowe informacje w zakresie ochrony danych osobowych, udostępnione zostały Klientowi pod adresem: http://frecan.pl/polityka-prywatnosci.html jako "Ploityka prywatności - Załącznik do regulaminu z Sersisem Frecan.pl"

 

9. Postanowienia końcowe.

  1. Różnice wynikające z indywidualnych ustawień sprzętu komputerowego (kolor, proporcje towaru, itp.) nie mogą być podstawą reklamacji zakupionego towaru.Zachowanie kalibracji i odcienia gwarantujemy w obrębie jednego zamówienia. W przypadku łączenia płytek nierektyfikowanych z jednej kolekcji ale o różnych kolorach konieczne jest zaznaczenie podczas składania zamówienia, że płytki będą układane razem. Wszystkie produktu oferowane w Sklepie są produktami oryginalnymi, fabrycznie nowymi, wolnych od wad fizycznych. Zostały legalnie wprowadzone na rynek polski, pochodzą od Producenta, Generalnego Dystrybutora, Generalnego Importera. Wszystkie produkty posiadają gwarancję określone przez producenta.
  2. Firma zastrzega możliwość występowania błędów w opisach towarów.
  3. Złożenie zamówienia w sklepie internetowym Frecan.pl prowadzonym przez firmę Domotechnik jest równoznaczne ze zgodą na przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych przez firmę Domotechnik S.C. Dane są przetwarzane wyłącznie w celu realizacji zamówień oraz w zależności od decyzji Klienta wyrażonej w zamówieniu, mogą być też przetwarzane w celach marketingowych . Klientowi przysługuje prawo uzupełniania, uaktualniania, sprostowania danych osobowych, czasowego lub stałego wstrzymania ich przetwarzania lub ich usunięcia, jeśli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem ustawy albo są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane oraz prawo wniesienia sprzeciwu co do przetwarzania danych osobowych dla celów marketingowych.
  4. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją niniejszego Regulaminu.
  5. Wszystkie kwestie sporne dotyczące umów kupna - sprzedaży załatwiane są w pierwszej kolejności polubownie.
  6. W sprawach nieuregulowanych niniejszym regulaminem stosuje się odpowiednie przepisy Kodeksu Cywilnego.